تبلیغات
بزرگترین آرشیو فیلم،تئاتر و موسیقی - جـــیــــب‌بــــر اثر روبر برسون

جـــیــــب‌بــــر اثر روبر برسون

چهارشنبه 2 شهریور 1390 06:04 ق.ظ

نویسنده : filmshenas
فیلم جیب بر

نویسنده و کارگردان : روبر برسون . فیلم بردار : لئونس هانری بورل . موسیقی : ژان بابتیست لویی . بازیگران : مارتین لاسال ( میشل ) ، ماریکا گرین ( ژن ) ، ژان پله گری ( بازپرس ) ، پی یر لی ماری ، کاساگی ، پیراته . محصول 1959 فرانسه ، سیاه و سفید ، 75 دقیقه .

میشل جوان تنهایی است که برای گذران زندگی جیب بری می کند
-- به ادامه مطلب مراجعه کنید--


سفارش فیلم‌های سینمایی و آلبوم‌های موسیقی نایاب: filmshenas@gmail.com

اما به زودی دستگیر می شود . به علت کافی نبودن مدارک پلیس نمی تواند او را مدت زیادی در بند نگه دارد . میشل دوباره آزاد می شود و به کارهایش ادامه می دهد . در حالی که بازپرس پلیس با شنیدن دیدگاه های او تردیدی ندارد که میشل مجرم است . مادر میشل می میرد و او برای مدتی طولانی به انگلستان می رود در حالی که دوستش ژن عاشق او شده است . چند سال بعد میشل برمی گردد و باز جیب بری می کند و به زندان می افتد . حالا ژن در زندان به ملاقاتش می رود .

*** مارتین لاسال در نقش میشل فوق العاده است . او او کاملا با قهرمان فیلم احساس همذات پنداری دارد ؛ به نوعی گم شده در دنیا اما بسیار باهوش و حساس ، با استعدادی وصف ناشدنی . در نتیجه او به خوبی جیب بری حرفه ای شد که برای آموزش فنون این کار استخدامش کرده بودم . تنها مشکل ، ته لهجه ای اروگوئه ای در حرف زدنش بود که به مرور تصحیح شد . میشل می داند که جیب بری کاری خطیر است اما با هیجان آن راضی می شود . او مانند راسکولینکف در جنایات و مکافات متظاهر است اما در مقیاسی کوچکتر . او هم از نهاد های اجتماعی بیزار است . می دانید که خود داستایفسکی ایده اش را از نوولی آلمانی نوشته مکس استیرنر گرفته است . من قصد ندارم در این فیلم به روانشناسی بپردازم . من به سادگی داستان کسی را می گویم که جیب مردم را می زند و بعد هم گیر می افتد . در اصل می خواستم اسم فیلم را زندگی ناپایدار بگذارم . این دزد برای سه دقیقه از وجود خداوند آگاه می شود . آدم های کمی هستند که بتوانند ادعا کنند حتی به همین اندازه از حضور خدا آگاه بوده اند . ( روبر برسون )

نمای از فیلم


سفارش فیلم‌های سینمایی و آلبوم‌های موسیقی نایاب: filmshenas@gmail.com
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: برسون ، جیب بر ، تاریخ سینما ، امپرسونیسم فرانسه ، موج نو فرانسه ، دانلود فیلم با لینک مستقیم ، دانلود آهنگ جدید ، دانلود آلبوم ، موسیقی کلاسیک ، دانلود فیلم جیب بر اثر برسون ، آرشیو فیلم ، آرشیو تئاتر ، آرشیو موسیقی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 2 شهریور 1390 06:06 ق.ظ