تبلیغات
بزرگترین آرشیو فیلم،تئاتر و موسیقی - خـــســـــرو ســــیــــــنـــایی

خـــســـــرو ســــیــــــنـــایی

یکشنبه 30 مرداد 1390 11:15 ق.ظ

نویسنده : filmshenas


خسرو سینایی

خسرو سینایی (زادهٔ ۹ دی ۱۳۱۹ در ساری) کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. آثار او معمولاً بر پایه مستندهای اجتماعی استوار هستند. سینایی در سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت نشان ویژه کشور لهستان از سوی رییس‌جمهور این کشور شد. او این نشان را به خاطر ساخت فیلم مستند مرثیه گمشده که روایت‌گر مهاجرت هزاران لهستانی به ایران در سال‌های ۱۹۴۱ و ۱۹۴۱ است، دریافت کرد.

خسرو سینایی فارغ‌التحصیل کارگردانی و فیلمنامه‌نویس...ی از آکادمی هنرهای نمایشی و رشته تئوری موسیقی از کنسرواتوار وین است. سینایی از سال ۱۳۴۶ در وزارت فرهنگ و هنر و از سال ۱۳۵۲ در تلویزیون شروع به کار کرد. او فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۵۸ با کارگردانی فیلم «زنده باد» آغاز کرد.

سینایی افزون بر نویسندگی و کارگردانی، ساخت موسیقی و تدوین برخی از آثارش را نیز بر عهده داشته است. او در سال ۱۳۸۴ فیلم کوتاه «فرش، اسب، ترکمن» از مجموعه فرش ایرانی را کارگردانی کرد.

فیلم‌شناسی :
کویر خون (۱۳۸۵)
مثل یک قصه (۱۳۸۵)
گفتگو با سایه (۱۳۸۴)
فرش، اسب، ترکمن (۱۳۸۴)
عروس آتش (۱۳۷۸)
کوچه پاییز (۱۳۷۶)
در کوچه‌های عشق (۱۳۶۹)
یار در خانه و (۱۳۶۶)
مرثیه گمشده (۱۳۶۲)
هیولای درون (۱۳۶۲)
زنده باد (۱۳۵۸)

* گفتگو با سایه(مستندی در باره آثار صادق هدایت)ســـــفــــــارش: filmshenas@gmail.comدیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خسرو سینایی ، عروس آتش ، هیولای درون ، گفتگو با سایه ، نقد فیلم ، فروش فیلم ، آرشیو موسیقی ، آرشیو تئاتر ، آرشیو فیلم ، سینما ، تله فیلم ، مستند ، تله تئاتر ، موسیقی کلاسیک ، موسیقی راک ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 30 مرداد 1390 11:57 ق.ظ